Visos naujienos

MERKO per devynis šių metų mėnesius pasirašė rangos sutarčių už 90 mln. eurų

Per tris šių metų ketvirčius UAB Merko statyba pasirašė rangos sutarčių už 90 mln. eurų.  Tai 56 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį, kai tokių sutarčių suma buvo 40 mln. eurų.

UAB Merko statyba trijų ketvirčių apyvarta iš generalinės rangos sutarčių šiemet siekė 43  mln. eurų, palyginti pernai – 26 mln. eurų.

Rangos projektai – gamybos patalpos, gyvenamieji daugiabučiai ir vėjo jėgainių parkai

Pirmieji šiais metais pradėti rangos projektai, kurių darbai jau gerokai pasistūmėjo į priekį: UAB „Continental Automotive Lithuania“ gamybinis pastatas Kauno rajone, UAB „Tokvila“ autoservisas Vilniuje.

„Galime tik dar kartą pasidžiaugti, kad užsakovai mus vertina kaip patikimą statybų partnerį ir kviečia įgyvendinti įvairius projektus – ir gamybos pastatus, ir kitus objektus. O rangos darbų portfelio augimą lėmė ir šios dienos alternatyvių energijos šaltinių paieškos realijos –vėjo jėgainių parkai“, – kalbėjo Saulius Putrimas, UAB Merko statyba vadovas.

Šiemet sutarta dėl šešių tokių projektų įgyvendinimo. Vien tik per trečiąjį ketvirtį pasirašytos keturios sutartys statyti vėjo jėgainių parkus. Bendrovė baigia kareivinių pastato Kaune renovacijos darbus (užsakovas – NSPA (NATO Support and Procurement Agency), Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato statybas. Tai pirmasis A++ administracinės paskirties statinys Lietuvoje, beveik visą eksploatacijai reikalingą energiją gaunantis iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Tarp šių darbų reikėtų paminėti ir paties MERKO vystomus projektus – tai gyvenamųjų daugiabučių kompleksas „Vilnelės skverai“, kylantis Vilniuje, tarp Senamiesčio, Užupio, Belmonto. Čia jau beveik užbaigtos pirmojo etapo statybos, pradėti pardavinėti butai trečio etapo namuose.

2021 metais per tris ketvirčius MERKO pasirašė 201 preliminarią butų pirkimo-pardavimo sutartį. Panaši situacija buvo ir praėjusiais metais – per pirmuosius devynis metų mėnesius preliminariomis butų pirkimo-pardavimo sutartimis parduoti 193 butai.

Sektoriaus iššūkiai: žaliavų ir energijos resursų kainų kilimas

„Situacija statybų sektoriuje išlieka ypač komplikuota dėl sparčiai augančių statybinių medžiagų kainų, pasaulinės medžiagų tiekimo grandinės sutrikimų ir vėlavimų, kvalifikuotos darbo jėgos trūkumo. Visa tai ypač palietė objektus, dėl kurių statybos buvo sutarta dar praėjusiais metais, kai niekas neprognozavo tokių staigių ir dramatiškų pokyčių.

Nepaisant šių sudėtingų sąlygų bendrovė nenutraukė nei vieno generalinės rangos kontrakto, neperžiūrėjo sutartų kainų, ir esame tikri, kad pavyks įgyvendinti visus – ir MERKO plėtojamus, ir rangos – projektus“, – kalbėjo UAB Merko statyba vadovas.

Pasak pašnekovo, nelengvi statybų sektoriui bus ir 2022 metai – ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Koronaviruso pandemija dar nesibaigė, augančios energijos ir žaliavų kainos, infliacija, kiti ekonominiai faktoriai – visa tai atsilieps ir statybų sektoriui.

„Todėl patikimo, ilgametę patirtį turinčio, finansiškai pajėgaus generalinio rangovo svarba šiais neapibrėžtais laikais ypač išaugusi. Prieš pasirašant sutartį lygiavertės derybos, besiremiančios realiu situacijos vertinimu, o ne vien tik mažiausios kainos kriterijumi gali užtikrinti abiem pusėms naudingą partnerystę ir garantiją, kad rangovas nepakels kainos, nebankrutuos ir  nepaliks neužbaigto projekto“, – komentavo situaciją S. Putrimas.

Apie MERKO grupę

AS Merko Ehitus  – didžiausia listinguojama statybos įmonė Baltijos šalyse. Nuo 1997 m. AS Merko Ehitus akcijos kotiruojamos Nasdaq OMX Baltijos  vertybinių popierių biržoje. Įmonės konsoliduota apyvarta 2020 metais buvo 316  mln. eurų, grupėje dirbo 666 darbuotojai. UAB Merko statyba ir UAB Merko būstas atstovauja Lietuvoje AS Merko Ehitus.