Visos naujienos

Markučiuose MERKO pradeda statyti naujo „Vilnelės skverų“ etapo namus

MERKO toliau vysto prieš kelerius metus inicijuotą projektą „Vilnelės skverai“ – pradėti statyti naujo etapo namai.

Šiuo nauju etapu statomi aštuoni šešių–septynių aukštų namai, kuriuose suplanuota įrengti 303 butus. Potencialiems pirkėjams siūlomi vieno, dviejų, trijų, keturių kambarių būstai, kurių plotas sieks nuo 32 iki 100 kv. metrų. Visi „Vilnelės skverų“ namai bus su balkonais arba terasomis, mediniais langais. Požeminėje automobilių saugojimo aikštelėje, į kurią bus patenkama iš Kaukysos gatvės, tilps 355 automobiliai ir elektromobiliai, čia bus įrengtos ir dviračių saugyklos bei sandėliukai.

Pirkėjai jau gali rinktis butus dviejuose namuose, kuriuos numatyta baigti 2023 metų ketvirtą ketvirtį. Butų kainos prasideda nuo 2890 eurų už kvadratinį metrą. Norintys galės įsigyti butus su pilna apdaila. Kaip atrodys baigti namai galima sužinoti pasižvalgius jau pastatytuose, kaimynystėje esančiuose „Vilnelės skverų“ namuose.

Projektą sudarys keturi atskiri skverai

Projektas – „Vilnelės skverai“ – susideda iš keturių skverų. Du pirmieji skverai, išsidėstę prie Manufaktūrų gatvės,  jau baigiami statyti,  į juos keliasi naujakuriai.  Iš 450 butų 85 proc. jau parduoti.  Pirmuose namų aukštuose kursis įvairūs paslaugų ir prekybos verslai, orientuoti į aplinkinių gyventojų poreikius.

Visame 4,7 ha „Vilnelės skverų“ plote iškils 26 namai, kuriuose bus daugiau kaip 1000 butų. Visa šio naujo kvartalo aplinka pritaikyta pėstiesiems, automobilių saugojimo vietos įrengtos po žeme. Tarp visų skverų bus galima praeiti pėsčiųjų promenadomis, o kiekvienas atskiras skveras bus tarsi uždara teritorija, apsupta namų. Projektuojant „Vilnelės skverus“ daug galvota apie žaliąsias erdves – bendroje vidinėje teritorijoje tarp namų bus įrengti jaukūs poilsiui skirti kiemai–aikštės su pavėsinėmis, suoliukais, medžiais, vaikų žaidimų aikštelėmis.

Kaip sakė namus projektavęs architektas Tadas Balčiūnas, kiekvienas skveras išsiskirs savita architektūra ir spalviniais fasadų sprendimais, tačiau nepaisant individualių vizualinių išraiškų, išlaikoma vientisa, unisoną su namus supančia gamta pabrėžianti architektūra.

Patogus susisiekimas su kitomis miesto dalimis

„Pastebėjome, kad ši vietovė turi jau nemažą būrį savo gerbėjų. Namus čia renkasi šeimos, taip pat aktyvų gyvenimą mėgstantys žmonės. Tarp Senamiesčio, Užupio, Belmonto besikuriantis naujas rajonas domina ir besidominčius renginiais bei pramogomis miesto centre, Senamiestyje, ir sportiško laisvalaikio gerbėjus, norinčius po darbų pasivaikščioti parkuose, važinėti dviračiais Vilnelės pakrantėmis“, – komentavo šio projekto populiarumo priežastis Saulius Putrimas, MERKO Lietuvoje vadovas.

Tai jau antrasis MERKO statomas gyvenamųjų namų kvartalas šioje Vilniaus savivaldybės įgyvendinamo konversijos projekto „Architektūros parkas“ teritorijoje. Prieš kelerius metus buvo baigtas statyti pirmasis – „Vilnelės slėnis“, įsikūręs visiškai ant Vilnelės kranto.

Nuo pirmojo kvartalo statybos pradžios iki dabar ši teritorija neatpažįstamai pasikeitė – nutiestos naujos gatvės, įrengti šaligatviai, nebeliko seniau čia veikusios betono gamyklos, sutvarkyta aplinka. Besikuriantys gyventojai privilioja ir jiems reikalingas paslaugas teikiančias verslo įmones.

Plačiau apie projektą „Vilnelės skverai“: https://merko.lt/vilnelesskverai/

Apie MERKO grupę:

UAB Merko statyba ir UAB Merko būstas atstovauja Lietuvoje AS Merko Ehitus. Visose Baltijos šalyse ir Norvegijoje veikiančios grupės apyvarta 2021 metais buvo 340 mln. eurų, grupėje dirbo 672 darbuotojai.