Visos naujienos

Konkurse „Už darnią plėtrą” MERKO projektai pelnė du apdovanojimus

Gruodžio 7 d. Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi Lietuvoje 2022 metų NT projektai. Šiuos rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau penkioliktus metus.

Bendrovės Merko statyba projektas – Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatas – apdovanotas kaip geriausias visuomeninės paskirties objektas. Naujai atgimęs žymusis viešbutis ir restoranas „Neringa“ (arch. Alvidas Songaila) laimėjo konkurso komercinės NT paskirties kategorijoje. Už jo rekonstrukciją buvo atsakinga Merko statyba.

Kauno apskrities VPK pastatas statytas pagal a.s.a Sigito Kuncevičiaus projektavimo firmos parengtą architektūrinę koncepciją. 2 ha teritorijoje iškilo 6 400 kv. metrų bendro ploto administracinis, sandėliavimo ir ūkinės veiklos statiniai, įrengtos erdvios automobilių aikštelės. Tai yra pirmas Lietuvoje energinio naudingumo A++ klasės administracinis pastatas, beveik visa jo eksploatacijai reikalinga energija gaunama iš atsinaujinančių šaltinių. Ant administracinio ir  sandėliavimo pastatų, ant automobilių stoginės stogų įrengta daugiau kaip 300 kilovatų (kW) galios saulės jėgainė, kurios generuojamos energijos visiškai užteks šių statinių eksploatacijai. Taip pat įrengta ir geoterminė jėgainė pastatams šildyti ir vėsinti.

Naujasis Kauno apskrities VPK pastatas yra ne tik šiuolaikiškas, bet ir gerokai taupantis eksploatacijos išlaidas. Be to, pastatų inžinerinių sistemų valdymas visiškai automatizuotas ir sujungtas su bendra pastato valdymo sistema, kuri gali automatiškai keisti patalpų vėdinimo, kondicionavimo parametrus bei darbo vietų apšvietimą.

LNTPA vadovas ir konkurso „Už darnią plėtrą“ komisijos pirmininkas Mindaugas Statulevičius, vertindamas konkurse dalyvavusius projektus, ne kartą akcentavo itin aukštus projektų kokybės standartus bei išaugusią statytojų kompetenciją, pažangą ir atsakomybės suvokimą. Tačiau, pasak komisijos pirmininko, šiemet pasiektas jau toks lygis, kai NT plėtotojai leidžia sau konkuruoti patiems su savimi: „Yra projektų, kurių įgyvendinimo kartelė iškelta kur kas aukščiau nei to tiksi patys užsakovai. Stebima maksimali siekiamybė sukurti saugią, tvarią gyvenamąją aplinką, kuri burtų projektų gyventojus į aktyvias bendruomenes, atlieptų jų poreikius bei gyvenimo būdą. Norisi akcentuoti vystytojų pagarbą paveldo išsaugojimui, pastatų istoriniam unikalumui, taip sukuriant objektams pridėtinę vertę“, – kalba LNTPA prezidentas M. Statulevičius.

Šiais metais konkursas „Už darnią plėtrą“ sulaukė šešiolikos NT projektų paraiškų. Konkurse dalyvavusių projektų geografija siekė Vilnių, Kauną, Šiaulius, Palangą.

Konkurso dalyvius vertino devynių narių komisija, kurioje – Lietuvos architektų sąjungos, Lietuvos statybininkų asociacijos, bankų, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Aplinkos ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos atstovai, žurnalistai.