Visos naujienos

Sostinės centre kyla A energinio naudingumo klasės daugiabučių kompleksas

Vilniaus miesto centre šalia Lukiškių aikštės – J. Savickio ir Kražių gatvių sankirtoje – prasidėjo naujo daugiabučių namų komplekso „Kražių namai“ statybos. Čia iškils du mažaaukščiai gyvenamieji pastatai, kurie pasižymės viena aukščiausių energinio naudingumo klase A. Projektą vystanti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Merko būstas“ planuoja, kad statybos bus baigtos iki 2015 m. rugsėjo mėnesio. Projekto vertė siekia 10,4  mln. litų.

„Vilniaus centre dabar plėtojamus naujos statybos projektus galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, nors paklausa tokiam brangesnės kategorijos būstui jaučiama. Tai paskatino „Merko būstą“ investuoti ir pastatyti naują kvartalą, skirtą norintiems gyventi miesto centre arba investuoti į vertingą nekilnojamąjį turtą prestižinėje sostinės vietoje. Kaip ir dera miesto centro projektui, „Kražių namai“ bus išskirtinių kokybinių parametrų, itin šilti, jaukūs ir patogūs gyventi, su butais iki 220 kv. metrų dydžio“, – sakė „Merko būsto“ generalinis direktorius Saulius Putrimas.

Daug patogumų gyventojams

„Kražių namų“ kompleksą sudarys du 3 aukštų su mansarda namai. Juose bus įrengti 27 2-5 kambarių butai, kurių plotas sieks 40-120 kv. metrų. Šiuos butus bus galima sujungti į dar didesnius 200-220 kv. metrų ploto apartamentus.

Siekiant suteikti daugiau privatumo gyventojams, kiekvienoje laiptinėje bus ne daugiau keturių butų, name numatomi įrengti liftai, nors tokiuose mažuose pastatuose jie nėra privalomi.

„Plėtodami šį projektą padarėme daug sprendimų, kurie nėra privalomi, bet suteikia komfortą ir saugumo. Pavyzdžiui, įėjimas į laiptinę kontroliuojamas vaizdo telefonspynėmis, visuose butuose įrengtas grindinis šildymas, rekuperacinės vėdinimo sistemos. Esame įsitikinę, kad „Kražių namų“ butų pirkėjai šiuos patogumus įvertins“, – sakė S. Putrimas.

„Kražių namų“ šeimininkai net gyvendami centre galės mėgautis jaukia žalia erdve vidiniame kieme, pirmojo aukšto gyventojams bus įrengtos terasos, o šeimoms – vaikų žaidimų aikštelė. Pasirūpinta ir automobilių parkavimo klausimais – komplekse integruota 27 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Neįprastai baltas

„Kražių namų“ architektūrinės projekto dalies kūrėjas – architektas Tadas Balčiūnas pasakoja, kad miesto centre siekė sukurti išskirtinį, bet ne išsišokantį daugiabutį, kuris turėtų jaukų kiemą.

„Miestų centruose paprastai sudėtinga pasiekti gero projektų ergonomiškumo, tinkamo butų išplanavimo ir dar sukurti žalią erdvę. Tačiau kartu su „Merko“ radome sprendimus, kurie padėjo šį naujų namų kompleksą suplanuoti patogiam ir jaukiam gyvenimui miesto centre. Savitą modernų architektūrinį sprendinį padiktavo ir tai, kad aplinkui esantys pastatai – labai skirtingų epochų, prie kurių visų prisiderinti – nėra nei galimybės, nei prasmės. Išsiskiria ir „Kražių namų“ pastatų spalva – jie bus balti, nes norime, kad pastatai būtų „gyvi“, ilgainiui nežymiai kistų ir kurtų savo istoriją centrinėje miesto dalyje“, – pasakojo architektas.

Daugiau informacijos apie „Kražių namų“ gyvenamųjų namų kompleksą rasite www.kraziu.lt.

Pastato energinis naudingumas – tai pagal Statybos techninio reglamento reikalavimus apskaičiuotas energijos kiekis, išreikštas pastato energinio naudingumo klase. Yra 9 statinių energinio naudingumo klasės, iš kurių A – beveik nulinė klasė – identifikuoja labai mažai energijos naudojančius ir išlaidas už šildymą taupančius pastatus.

Apie bendrovę:
„Merko būstas“ priklauso „Merko“ grupei, kuri yra statybų rinkos lyderė Baltijos šalyse. 2013 metų grupės apyvarta siekė 262,7 mln. EUR, grupėje dirbo 860 žmonių.

„Merko“ yra pastačiusi butus tūkstančiams šeimų ir užtikrina kokybę, nes pati įgyvendina visus projekto etapus – planavimo, projektavimo, statybų, pardavimo ir tolimesnio aptarnavimo suteikiant ilgalaikes garantijas.

Kiti „Merko“ vystomi projektai Lietuvoje – „Bajorų dominija“ ir „Fizikų namai“.