Visos naujienos

Pirmąjį metų pusmetį MERKO EHITUS pajamos išaugo iki 116,2 mln. Eur

Pirmąjį metų pusmetį Merko Ehitus pardavimo pajamos išaugo iki 116,2 mln. EUR, o antrąjį ketvirtį šis skaičius siekė 70,6 mln. EUR, o grupės grynasis pelnas buvo 2,4 mln. EUR pirmąjį pusmetį ir 1,6 mln. EUR antrąjį ketvirtį. Pirmąjį pusmetį pajamų, gautų iš statybos paslaugų už Estijos ribų, pajamų dalis pakilo iki 31 %. Per pirmuosius šešis metų mėnesius pajamos iš nekilnojamojo turto plėtros išaugo 57 %. Bendrovė pareiškė esanti patenkinta antrąjį ketvirtį pasirašytų naujų sutarčių apimtimi, tačiau, Bendrovės nuomone, šiandieninėje rinkos situacijoje išlaikyti ir padidinti sutarčių apimtis darosi vis sunkiau.

„Sugebėjome padidinti tiek savo ketvirčio, tiek šešių mėnesių pajamas, prie ko reikšmingai prisidėjo vis aktyvesnis nekilnojamojo turto plėtros segmentas ir pajamų iš statybos paslaugų Lietuvoje ir Latvijoje augimas. Taip pat džiaugiamės dėl savo pirmojo elektrotechnikos statinių statybos projekto Latvijos elektrotechnikos statinių rinkoje, į kurią patekome praėjusiais metais, o antrąjį ketvirtį buvo pasirašyta pirma didelė statybos sutartis Suomijoje“ – teigė Andres Trink, AS Merko Ehitus Valdybos pirmininkas.

„Esame patenkinti naujų statybos sutarčių, kurias pasirašėme antrąjį ketvirtį Estijoje, apimtimi, tačiau statybos įmonėms ir toliau bus sunku išlaikyti ir padidinti sutarčių apimtis, nes konkurencija yra didelė, o rinka yra jautri kainų pokyčiams, todėl pateikiant paraiškas konkursams dėl sutarčių prisiimama didelė rizika. Kadangi mes ir toliau didžiausią dėmesį skiriame plačiam projektavimo ir statybos paslaugų asortimentui, džiaugiamės, kad daugumą paskutinį ketvirtį pasirašytų sutarčių sudaro projektavimo-statybos sutartys, pasirašytos su privačiais klientais. Pažymėtina, kad kai kuriais atvejais statybos veikla faktiškai bus pradėta vykdyti tik 2016 m. ir pirmiausia būtina išspręsti projektavimo ir inžinerinius klausimus“ – taip pat teigė A. Trink. „Tačiau esame nepatenkinti pirmąjį metų pusmetį gautu pelnu, kuriam neigiamos įtakos turėjo papildomos pajamų mokesčio išlaidos ir plėtros projektų marža, nes už keletą pagal projektus parduotų butų gavome mažesnę grąžą negu pradžioje tam, kad sukurtumėme pagrindą didesnei kapitalo grąžai ateityje. Atsižvelgiant į tai, kad nėra panašios apimties statybos projektų palyginus su praėjusių metų projektais, nebus lengva pasiekti praėjusių metų pelno lygį“ – tvirtino A. Trink.

Merko Ehitus antrojo ketvirčio pajamos siekė 70,6 mln. EUR, o šešių mėnesių pajamos siekė 116,2 mln. EUR (2014 m. 2-asis ketvirtis – 64,8 mln. EUR; 2014 m. 1-asis pusmetis – 113,7 mln. EUR). 2-ąjį ketvirtį grupės įmonės sudarė naujų sutarčių, kurių bendra vertė siekė 98,9 mln. EUR, o 1-ąjį metų pusmetį sutarčių bendra vertė siekė 121,3 mln. EUR (2014 m. 2-asis ketvirtis – 21,7 mln. EUR, 2014 m. 1-asis pusmetis – 70,3 mln. EUR). Nuo 2015 m. birželio 30 d. grupės garantuotas užsakymų portfelis siekia 217,2 mln. EUR (2014 m. birželio 30 d. – 191,6 mln. EUR).

Antrąją ketvirtį Merko Ehitus bendroji pelno marža buvo 7,6 %, o pelnas neatskaičius mokesčių siekė 2,7 mln. EUR, o šešių mėnesių rodikliai buvo atitinkamai 7,7 % ir 3,6 mln. EUR. 2-ąjį ketvirtį bendrovė gavo 1,6 mln. EUR grynojo pelno, o pirmąjį pusmetį – 2,4 mln. EUR grynojo pelno. Grynasis pelnas sumažėjo 0,9 mln. EUR suma dėl papildomų pajamų mokesčio išlaidų, patirtų Estijoje dėl dividendų akcininkams išmokėjimo.

„Pajamos iš nekilnojamo turto plėtros augo pagal planą. Šiais metais pradėjome vykdyti keletą butų statybos projektų ir ruošiamės naujiems projektams, įskaitant Noblessner gyvenamųjų namų rajoną, kurį plėsime bendradarbiaujant su BLRT Group. Mūsų pardavimų rezultatai rodo, kad nepaisant aktyvios pasiūlos Baltijos šalių nekilnojamojo turto rinkoje, kokybiškų gyvenamųjų patalpų, kurias projektuoja, stato ir parduoda Merko, paklausa išlieka. Iki šiol auga naujų butų pasiūla, ypač Taline ir Vilniuje, ir mes nuolat stebime rinką ir svarstome galimybes prailginti pardavimo laikotarpius ateityje. Nauji projektuotojai turėtų elgtis apdairiai“ – apie nekilnojamojo turto plėtros sektorių pasakojo A. Trink.

2015 m. pirmąjį pusmetį Baltijos šalyse Merko pardavė 168 butus, kurių bendra kaina siekė 31,7 mln. EUR, o 2-ąjį ketvirtį skaičiai atitinkamai buvo tokie: 106 butai ir 20,9 mln. EUR (be PVM). Per 6 mėnesius pajamos iš nekilnojamojo turto plėtros sektoriaus išaugo 57 %, kuriuos lėmė sandoriai dėl prabangesnių negu įprastai butų pardavimo. Šiais metais bendrovė pradėjo statyti 335 butus (2014 m. pirmąjį pusmetį – 136 butus), įskaitant butus Talino miesto centre (Tartu mnt 52), Kalamaja rajone (Jahu tn 1a), Paepargi (Perepargi), Tartu savivaldybėje (Kaupmehe g.) ir Vilniaus miesto centre, Lietuvoje (Krokuvos 73).

Antrąjį ketvirtį Estijoje vykdomi didžiausi projektai buvo Hiltono Talino parko Taline statyba, Šiaurės Estijos medicinos centro Mustamäe korpuso renovacija, tramvajaus linijos Nr. 4 infrastruktūros renovacija, Öpik komercinės paskirties pastato projektavimas ir statyba, logistikos centro Mardu mieste projektavimas ir statyba, kelių techninės priežiūros darbai pagal techninės priežiūros sutartis, sudarytas su Talinu, Läsna-Kodasoo kelio greitkelyje Talinas-Narva renovacija ir Suur-Sõjamäe gatvių renovacija. 2-ąjį ketvirtį Latvijoje ir Lietuvoje tęsiami šie darbai: koncertų salės Liepojoje statyba, gyvenamųjų patalpų, adresu Dzintaru 36, Jūrmala, statyba, profesinių mokyklų Rygoje ir Valmieroje statyba, daugiafunkcinio Magdalēna pastato Rygoje statybos darbai, sąvartyno Deglava gatvėje Rygoje pertvarkymo ir statybos darbai, pasirengimo inžineriniai ir techniniai darbai Mežaparks rajone Rygoje ir ABB aukštos įtampos nuolatinės srovės keitiklių pastotės pastato Klaipėdoje bendroji statyba.