Visos naujienos

Per pirmąjį ketvirtį Merko Ehitus uždirbo tris milijonus eurų grynojo pelno

Merko Ehitus pirmojo metų ketvirčio pajamos 2022 m. sudarė 68 mln. eurų, veiklos pelnas siekė 3,7 mln. eurų, o grynasis pelnas – 3 mln. eurų. Pirmąjį ketvirtį Merko pardavė 126 butus, o šiuo metu statomi 1 700 butų.

„Padėtis statybų rinkoje tebėra itin sudėtinga dėl pasaulinių tiekimo grandinės problemų ir brangstančių medžiagų. Prie praėjusių metų statybos žaliavų kainų augimo šiemet prisidėjo karas Ukrainoje, Rusijai taikomos sankcijos bei kainų šokas. Tai nenumatytos aplinkybės, kurių poveikis statybos sutarčių vykdymui dar tik išryškės. Šiandieninėje situacijoje bus labai svarbu rasti bendradarbiavimo sprendimus visoms statybos šalims, įskaitant užsakovus“, – teigė Andres Trink, AS Merko Ehitus valdybos pirmininkas.

„Nors naujų pastatų ir infrastruktūros poreikis išlieka, prireiks laiko prisitaikyti prie sparčiai augančių statybų kainų, o kai kurios planuotos investicijos bus pristabdytos. Esant dabartinei situacijai statybos įmonės taip pat nėra pasirengusios sudaryti ilgalaikių sutarčių už fiksuotą kainą. Naujoms tiekimo grandinėms sukurti reikia laiko, todėl neaišku, kada ir kokiame kainų lygyje galėtų įvykti tam tikra stabilizacija“, – komentavo A. Trink.

Pirmąjį šių metų ketvirtį grupės įmonės sudarė statybos sutarčių už 171 mln. eurų, iš kurių didžiausia 100 mln. eurų vertės sutartis sudaryta dėl „Arter“ kvartalo statybos Taline. Ketvirčio pabaigoje grupės patvirtintų užsakymų portfelio vertė siekė 376 mln. eurų, o tris ketvirtadalius portfelio sudarė privataus sektoriaus užsakymai. Pirmąjį ketvirtį Merko padidino tinklų statybos bendrovės „AS Connecto Eesti“ akcijų paketą nuo 35 proc. iki 50 proc.

„Daugiabučių rinkoje naujų butų pasiūla jau kurį laiką mažėja, o butų kainos sparčiai auga dėl statybų kainų augimo. Karas Ukrainoje dar labiau sustiprino šiuos pokyčius. Spartėjanti infliacija, viena vertus, mažina perkamąją galią, tačiau, kita vertus, skatina pirkti būstą ir investuoti į nekilnojamąjį turtą tuos, kurie turi kapitalo ir skolinimo pajėgumų. Mūsų tikslas yra ir toliau siūlyti klientams šias galimybes“, – situaciją komentavo Trink.

Pirmąjį ketvirtį Merko pardavė 126 butus ir vieną komercinį objektą. Dauguma šiais metais planuojamų pristatyti butų bus baigti statyti antrąjį pusmetį. Ketvirčio pabaigoje Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje statoma beveik 1 700 butų, kurie turėtų būti baigti 2022 ir 2023 m. Iš jau baigtų statyti butų neparduota tik keletas, o daugiau nei pusė nebaigtų statyti butų jau rezervuoti pagal išankstines pirkimo-pardavimo sutartis. Didžiausi butų plėtros projektai yra „Noblessneri“, „Uus-Veerenni“, „Odra“, „Metsatuka“ ir „Lahekalda“ Taline, „Erminurme“ Tartu, „Viesturdārzs“ ir „Mežpilsēta“ Rygoje bei „Vilnelės skverai“ Vilniuje.

Pirmąjį 2022 m. ketvirtį stambiausi statybų objektai Estijoje buvo trečiasis Šiaurės Estijos medicinos centro „Mustamäe“ komplekso statybos etapas, Talino muzikos ir baleto mokykla, Šventojo Jono mokykla , „Arter“ kvartalas bei Estijos Respublikos pietryčiuose esančios sausumos sienos ruožų infrastruktūros statyba. Latvijoje dirbome prie „Orkla“ vaflių ir sausainių gamyklos, „GUSTAVS“ verslo centro, „Elemental Skanste“ biurų pastatų, NATO objektų Ādaži ir Kauguri miesto parko bei jaunimo namų. Lietuvoje statėme vėjo jėgainių parkus, naują automobilių centrą Vilniuje ir „Continental Automotive“ gamybos pastatą Kaune.

„AS Merko Ehitus“ (group.merko.ee) grupė plėtoja nekilnojamąjį turtą, stato pastatus bei kuria infrastruktūrą. Kuriame geresnę gyvenamąją aplinką bei ateitį. Mes dirbame Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Norvegijoje. 2021 m. pabaigoje grupėje dirbo 670 žmonės, o grupės 2021 m. pajamos siekė 339 mln. eurų.