Visos naujienos

Padidėjo Merko Ehitus 2021 metų 1-ojo ketvirčio pardavimo pajamos ir pelnas

Pirmąjį 2021 m. ketvirtį Merko Ehitus pardavimų pajamos siekė 60 mln. EUR, o grynasis pelnas – 3,4 mln. EUR, taigi, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo atitinkamai 7 ir 67 procentais. Per tris mėnesius „Merko“ pardavė 90 butų ir pradėjo statyti dar per 560 butų. Pirmąjį ketvirtį taip pat padidėjo naujų statybos bei kitų sutarčių portfelis.

„Pirmojo ketvirčio finansiniais rezultatais galime būti patenkinti. Nežiūrint į tai, kad trūksta naujų komercinio nekilnojamojo turto projektų, šiuo metu statybų rinka Baltijos šalyse yra gana aktyvi. Kita vertus, perspektyvos išlieka miglotos dėl besitęsiančios pandemijos ir pasaulinio statybinių medžiagų kainų augimo“, – sakė bendrovės AS Merko Ehitus valdybos pirmininkas Andresas Trinkas.

Per pirmąjį ketvirtį Merko pardavė 90 butų Taline, Tartu, Rygoje ir Vilniuje. „Visų trijų Baltijos šalių sostinių butų rinka yra palyginti aktyvi. Pirmąjį ketvirtį pradėjome vystyti šešis naujus projektus, t. y. statyti dar 567 butus ir 20 komercinių patalpų. Dauguma šiuo metu statomų ir parduodamų butų bus užbaigti 2022 m.“, – pridūrė A. Trinkas. Didžiausi Merko gyvenamojo NT vystymo projektai buvo „Noblessner“ kvartalas, „Uus-Veerenni“, „Metsatuka“, „Lahekalda“ ir „Pikaliiva“ gyvenamieji rajonai Taline, „Gaiļezers“ ir „Viesturdārzs“ Rygoje bei „Vilnelės skverai“ Vilniuje.

Pirmąjį 2021 m. ketvirtį Merko pasirašė naujų sutarčių už 97 mln. Eurų, didžiausios jų buvo Estijoje – dėl antrojo „Noblessner“ kvartalo plėtros etapo, „Liivalaia“ kvartalo ir Tondirabos parko statybos. Latvijoje grupės įmonės pasirašė Kaugurių miesto parko ir Jaunimo namų statybos sutartis, o Lietuvoje – pramoninio pastato Kaune ir autoserviso Vilniuje statybos sutartis. Pirmojo ketvirčio pabaigoje nebaigta statyba, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 45 proc. ir pasiekė 281 mln. EUR.

Pirmąjį ketvirtį didžiausi vykdomi projektai Estijoje buvo Šiaurės Estijos medicinos centro Mustamäe regioninės ligoninės trečiasis statybų etapas, Talino muzikos ir baleto mokykla, „Nordic Hotel Forum“ ir „Tallink City Hotel“ viešbučių atnaujinimas, taip pat Estijos Respublikos pietrytinės sausumos sienos dalies infrastruktūros projektavimas ir statyba. Latvijoje – vaflių ir sausainių fabriko „Orkla“ statyba Adažiuose ir Rygos technikos universiteto Statybos fakulteto pastato rekonstrukcija, o Lietuvoje – vėjo jėgainių parko Telšių regione infrastruktūros įrenginiai, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatas ir NATO kareivinės.

Įmonių grupę AS Merko Ehitus (group.merko.ee) sudaro AS Merko Ehitus Eesti Estijoje, SIA Merks Latvijoje, UAB Merko Statyba Lietuvoje ir Peritus Entreprenør AS Norvegijoje. Be statybų generalinės rangos paslaugų teikimo, kita svarbi grupės veiklos sritis yra daugiabučių namų statyba. 2020 m. pabaigoje grupėje dirbo 666 žmonės; pardavimo pajamos 2020 m. buvo 316 mln. EUR.