Visos naujienos

Merko statyba šiuo metu Lietuvoje stato 500 butų, pusė jų jau parduota

UAB Merko statyba apyvarta per tris 2019 metų ketvirčius pasiekė 45 mln. eurų, buvo parduota 210 iš 500 šiuo metu statomų butų.  

Maždaug pusę apyvartos sudarė rangos darbai išorės užsakovams, kitą pusę – gyvenamųjų pastatų statyba.  Pajamų pasiskirstymas atspindi ir pagrindines bendrovės veiklos kryptis:  verslo centrų, gamybinės paskirties pastatų, viešbučių, mokyklų  bei gyvenamųjų namų statyba.

Trečiąjį ketvirtį baigta statyti mokymo įstaiga Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje, gyvenamieji  namai „Fizikų II namai“. Vilniaus Arkivyskupijos užsakymu statytas mokyklos bei darželio pastatas iškilo per rekordiškai trumpą laiką – greičiau nei per metus, ir Rugsėjo 1-ąją vaikai jau galėjo švęsti šviesiose, moderniose patalpose.

Įkurtuvės švenčiamos ir „Fizikų II namuose“ – baigus statybas jau parduota didžioji dalis butų: iš 70 tik 27 dar laukia savo pirkėjų.

Preliminariomis sutartimis MERKO Lietuvoje per devynis šių metų mėnesius pardavė  210 butų.  Potencialūs pirkėjai gali rinktis butus jau minėtame projekte „Fizikų II namai“, taip pat šiuo metu dar kylančiuose „Rinktinės URBAN II“, „Vilnelės slėnis“, „Bastėja Life“ namuose.

„Statydami namus daugiausia dėmesio skiriame jų kokybei: visi jie yra aukšto energinio naudingumo, butai patogiai suplanuoti, įrengtos požeminės automobilių bei dviračių saugojimo aikštelės, dažnai – ir elektromobilių įkrovimo stotelės. Siekiame, kad mūsų namuose žmonės galėtų jaukiai ir patogiai gyventi. O toliau jau kiekvienas gali rinktis jam tinkamiausią vietą mieste – centrą, senamiestį, namus šalia Vilnelės, Belmonto parko ar Verkių regioninio parko“, – kalbėjo Saulius Putrimas, UAB Merko statyba generalinis direktorius.

Pasak pašnekovo, pirkėjai itin susidomėjo nauju gyvenamuoju kvartalu „Vilnelės slėnis“, kylančiu buvusių gamyklų vietoje, šalia Vilnelės ir Belmonto parko. Rugsėjo mėnesį pradėta statyti ir pardavinėti šio projekto antrojo etapo butus, visi jie bus pačios aukščiausios – A++ energinio naudingumo klasės.

Kompanijos MERKO darbų sąraše Lietuvoje – ne tik gyvenamieji namai, bet ir verslo centro „Quadrum“ trečiojo korpuso bei mokyklos Lukšinės gatvėje statybos, viešbučio „Neringa“ rekonstrukcija, „Phillip Morris Lietuva“ gamyklos Klaipėdoje plėtros darbai.

Tačiau, pasak pašnekovo, generalinės rangos rinka išlieka sudėtinga – naujų statybos konkursų, kurie baigtųsi pasirašytomis sutartimis, per 9 šių metų mėnesius buvo labai mažai. Po šiemet  nuskambėjusių kelių kompanijų bankrotų nemažai  subrangovų, medžiagų tiekėjų susiduria su likvidumo problemomis.

„Praktika, kai generalinis rangovas renkamas pagal mažiausią kainą, deja, ne visada pasiteisina. Tikėjęsi darbų už žemą kainą užsakovai dabar turi rimtų problemų – pradėtas ir nebaigtas statybas. Organizuojant konkursus, viešuosius pirkimus reiktų profesionaliai vertinti ne tik kainą, bet ir potencialaus rangovo finansinį pajėgumą, reputaciją, darbų kokybę“, – komentavo situaciją S. Putrimas.

UAB Merko statyba ir UAB Merko būstas atstovauja Lietuvoje AS Merko Ehitus. Visose Baltijos šalyse ir Norvegijoje veikiančios grupės apyvarta per tris 2019 metų ketvirčius buvo 228 mln. eurų, grynasis pelnas – 7 mln. eurų.