Visos naujienos

MERKO pasirašė 19 mln. eurų vertės vėjo jėgainių parko statybos sutartį

UAB Merko statyba pasirašė sutartį su UAB „Vėjo parkai“,  priklausančia atsinaujinančios energijos įmonei „Enefit Green“ („Eesti Energia“ įmonių grupės dalis), dėl vėjo jėgainių parko statybos Akmenės rajone. Sutarties vertė – daugiau kaip 19 mln. eurų.

Su UAB Merko statyba sutarta ir dėl projektavimo, ir dėl rangos darbų – tai reiškia, kad bendrovė bus atsakinga ir už projekto parengimą, ir už visus rangos darbus: lies vėjo jėgainių pamatus, įrengs pastotes bei transformatorius, ties kelius, tvarkys visą infrastruktūrą.Statybos darbai bus baigti 2023 metų trečią ketvirtį.  

„Sėkmingai atlikti darbai – geriausia mūsų įmonės vizitinė kortelė. Net esame subūrę specialistų komandą, kurios pagrindinė veiklos kryptis – vėjo jėgainių parko statybos. Mūsų žmonės gali sutvarkyti visą reikalingą dokumentaciją, parengti projektą ir gauti leidimus jam įgyvendinti. Ir jau ne viename projekte įrodėme, kad sudėtingus vėjo jėgainių rangos darbus atliekame laiku ir kokybiškai“, – kalbėjo UAB Merko statyba generalinis direktorius Saulius Putrimas.

Geriausiai jo žodžius įrodo faktas, kad klientai, statydami naują vėjo jėgainių parką, vėl kreipiasi į UAB Merko statyba. Jos komanda jau išliejo pamatus penkiasdešimčiai vėjo jėgainių.

Akmenės rajone UAB Merko statyba statys keturiolika vėjo jėgainių, kurių galia sieks 75 megavatų (MW), ir tai bus didžiausias „Enefit Green“ vėjo jėgainių parkas.

„Džiaugiamės pradėdami Lietuvoje dar vieną vėjo jėgainių parką ir taip prisidėdami įgyvendinant nacionalinius klimato kaitos švelninimo tikslus. Atsinaujinanti elektros energija yra greičiausias būdas pasiekti anglies dvideginio neutralumą, o vėjas ir saulė yra tie atsinaujinančios energijos šaltiniai, kurie Baltijos regione turi didžiausią potencialą. Tikime, kad vietinės gamybos apimčių didinimas prisidės prie energijos išteklių kainos sureguliavimo regione. Be to, šios statybos leis mums ateityje tiekti savo klientams dar daugiau žaliosios elektros “, – sakė „Enefit Green“ valdybos narys Linas Sabaliauskas.

Tai jau antroji „Enefit Green“ valdomos įmonės ir UAB Merko statyba pasirašyta sutartis dėl vėjo jėgainių parko statybos. Prieš pora mėnesių buvo sutarta statyti vėjo jėgainių parką  Šilalės rajone. Su įmonei „Enefit Green“ priklausančia UAB „Šilalės vėjas“ pasirašytos sutarties vertė – daugiau kaip 15 mln. eurų, Šilalės rajone bus pastatyta dvylika vėjo jėgainių.

Apie MERKO grupę

AS Merko Ehitus  – didžiausia listinguojama statybos įmonė Baltijos šalyse.  Nuo 1997 m. AS Merko Ehitus akcijos kotiruojamos Nasdaq OMX Baltijos  vertybinių popierių biržoje. Įmonės konsoliduota apyvarta 2020 metais buvo 316  mln. eurų, grupėje dirbo 666 darbuotojai. UAB Merko statyba ir UAB Merko būstas atstovauja Lietuvoje AS Merko Ehitus.