Visos naujienos

MERKO Lietuvoje apyvarta iš generalinės rangos sutarčių per devynis mėnesius augo 30 proc.

UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų trečią ketvirtį pasiekė 56 mln. eurų ir buvo 30 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (43 mln. eurų).

„Statybų sektoriuje pastaruoju laiku kaip niekada svarbi patirtis. Būtent ji padeda objektyviai vertinti susiklosčiusią situaciją rinkoje ir laikytis prisiimtų įsipareigojimų“, – sakė Saulius Putrimas, MERKO Lietuvoje vadovas, akcentuodamas, kad trečio ketvirčio rezultatai atspindi sprendimus, kuriais siekiama vadovautis šiuo sudėtingu laikotarpiu.

Tik prieš pora savaičių 25-erių metų veiklos jubiliejų paminėjusios bendrovės vadovas teigia, kad užtikrinti stabilią veiklą didelio neapibrėžtumo laikais  padeda veiklos diversifikavimas, apimantis ir įvairius rangos projektus, ir pasirinktą vieną iš krypčių – vėjo jėgainių parkų statybą, ir viešojo bei privataus sektoriaus partnerystės projektus, žinoma, – nepamirštant ir paties MERKO vystomų objektų.

Išlieta šimtas vėjo jėgainių pamatų

Pagrindiniai ir didžiausi šių metų MERKO rangos objektai: baigtas statyti UAB „Continental Automotive Lithuania“ gamybinis pastatas Kauno rajone, netrukus duris atversiantis UAB „Tokvila“ autoservisas Vilniuje.

Taip pat pastaruoju laiku MERKO vis dažniau kviečiama statyti vėjo jėgainių parkų. Bendrovės portfelyje – dešimt jau baigtų ar dar statomų projektų, išlieta jau šimtas vėjo jėgainių pamatų.

„Pasiteisino prieš kelerius metus mūsų priimtas sprendimas suburti komandą, kuri specializuojasi dirbti šiame segmente ir turi patirties atlikti visą darbų spektrą – nuo pagrindų vėjo jėgainėms įrengimo iki pilnos apimties vėjo jėgainių parko statybos (BoP scope), kai be pamatų dar paruošiama ir visa reikalinga infrastruktūra vėjo turbinų montavimui – drenažas, keliai, elektros tinklai, sutvarkoma reikalinga dokumentacija“, – pasakojo S. Putrimas.

Per tris 2022 metų ketvirčius UAB Merko statyba pasirašė rangos sutarčių už 42,8 mln. eurų, pernai tuo pačiu laiku buvo sudaryta rangos sutarčių už 90 mln. eurų. Pasak pašnekovo, tokią situaciją nulėmė keli faktoriai.

„Šių metų pradžioje dėl prasidėjusio karo dalis užsakovų pristabdė savo investicijas arba jas atidėjo, vėliau aukšta infliacija privertė peržiūrėti verslo planus ir finansavimo šaltinius. Deja, aukšta infliacija ir energetinė krizė prieš žiemą neleidžia tikėtis mažėjančių kainų“, – komentavo situaciją S. Putrimas.

Dėmesys – paties MERKO vystomiems projektams

Per tris šių metų ketvirčius pasirašytos 259 notarinės butų pirkimo-pardavimo sutartys, preliminariomis sutartimis parduoti 92 butai.

Pagrindinis šiuo metu paties MERKO įgyvendinamas projektas – tai gyvenamųjų daugiabučių kompleksas „Vilnelės skverai“, kylantis Vilniuje, tarp Senamiesčio, Užupio, Belmonto. Du pirmieji skverai, išsidėstę prie Manufaktūrų gatvės,  jau baigiami statyti,  į juos keliasi naujakuriai. Iš 450 butų, esančių pastatytuose ar statomuose namuose, 85 proc. jau parduoti.

Prieš kelias savaites pradėti pardavinėti butai naujausiame – Kaukysos skvere.

Apie MERKO grupę:

UAB Merko statyba ir UAB Merko būstas atstovauja Lietuvoje AS Merko Ehitus. Visose Baltijos šalyse ir Norvegijoje veikiančios grupės apyvarta 2021 metais buvo 340 mln. eurų, grupėje dirbo 672 darbuotojai.