Visos naujienos

MERKO įgyvendintas „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos plėtros projektas – geriausias BIM projektas gamybinių pastatų kategorijoje

Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022“ apdovanojimuose kompanijos MERKO įgyvendintas „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos plėtros projektas pripažintas geriausiu BIM projektu gamybinių pastatų kategorijoje. Laimėjimą už šį projektą pelnėme kartu su partneriais Be Live (UAB Baltic Engineers).

Didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. Lietuvos BIM projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ rengiamame kasmetiniame konkurse 6-iose kategorijose apdovanojimus pasidalijo tiek viešojo, tiek privataus sektorių statybos projektai, įgyvendinti taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.

„Statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodologijos ir kartu naudojamų skaitmeninių technologijų taikymas kompanijos MERKO statomuose objektuose iš esmės keičia statybos projektų valdymą. BIM padeda užtikrinti statybos projekto darbų kokybę, taupyti laiką ir valdyti pinigus. Be to BIM metodologijos ir skaitmeninių technologijų taikymas padeda užtikrinti efektyvesnį projekto koordinavimą, aktualios informacijos prieinamumą, operatyvų problemų sprendimą. Visa tai kuria pridėtinę vertę ir padeda dirbti sparčiau bei efektyviau“ – pasakojo BIM taikymo privalumus Lukas Rimkus, kompanijos MERKO BIM koordinatorius.

BIM galima įvardyti kaip būsimo statinio skaitmeninės kopijos sukūrimą. Kokia informacija bus sukurta 3D modeliuose ir kaip ji  bus panaudota – tai jau  priklauso nuo užsakovo ir projekto komandos. Pastarojoje dirba skirtingų disciplinų atstovai, tad labai svarbu efektyvus bendradarbiavimas ir sklandi komunikacija. Čia labai pasiteisina vienas iš BIM privalumų – informacija prieinama visiems komandos žmonėms. Taip dirbti daug paprasčiau, mažėja interpretacijos ir nesusikalbėjimo galimybės. Taip pat BIM padeda projektuotojams – naudojantis 3D modeliais atliekami įvairūs inžineriniai skaičiavimai ir analizės, aiškiau perteikiami sprendiniai užsakovui ir statytojų komandai. Projekto valdymas BIM aplinkoje leidžia išvengti klaidų ir nesuderintų sprendinių statybos aikštelėje, nes šie klausimai sprendžiami 3D modeliuose.

Per septynerius metus konkursui „Lietuvos BIM projektai” buvo pateiktos net 171 paraiška su Lietuvos įmonių įgyvendintais privačiais ir valstybiniais BIM projektais.

Įgyvendinti BIM projektai šiemet buvo vertinami atsižvelgiant į:

  • BIM panaudojimą projektavimo, statybos ir eksploatavimo sprendimams
  • BIM panaudojimą tvarumo užtikrinimui ir „žaliai“ statybai
  • Inovatyvų projektų informacijos ir standartų panaudojimą

Kompanija MERKO BIM metodologiją taikė projektavimo ir statybos darbams statant viešbučius „ibis Vilnius Centre“ bei „Radisson Blu Hotel Lietuva“ (praplėtimas), Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatus, gyvenamųjų namų projektus „Rinktinės URBAN“, „Rinktinės URBAN 2“ ir „Fizikų namai 2“, „Vilnelės slėnis“, „Vilnelės skverai“.