Visos naujienos

Merko Ehitus Talino centre statys 38 tūkst. kv. m kvartalą „Arter“

Merko Ehitus ir Estijos nekilnojamojo turto plėtros bendrovė Kapitel pasirašė sutartį dėl „Arter“ kvartalo statybų Talino centre. Pasirašytos sutarties vertė sudaro apie 116 mln. eurų. Numatoma statybos darbų pabaiga – 2024 m. III ketv.

„Arter“ kvartalas yra vienas didžiausių ir sudėtingiausių tokio tipo statybos projektų Estijoje. Techniniai pastatų sprendimai, tvarumo reikalavimai bei užsakovo lūkesčiai dėl aukščiausios kokybės kvartalą supančiai aplinkai, viešosioms erdvėms yra iššūkis tiek Merko, tiek visiems partneriams. Beveik nulinės energijos suvartojimo kvartalo pastatai buvo suprojektuoti ir bus statomi pagal tarptautinį tvariųjų pastatų standartą BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) Excellent lygiu. Tokie pastatai ne tik tausoja energiją bei aplinką, bet ir užtikrina aukštą komforto lygį jame dirbantiems žmonėms. 

„Arter“ kvartalą sudarys 28, 15 ir 9 aukštų pastatai ir centrinis pastatas su automobilių stovėjimo aikštele. Bendras viso kvartalo plotas – 38 tūkst. kv. m. Iš jų 29 tūkst kv. m bus skirta aukštos klasės biuro patalpoms, 6 tūkst. kv. m  maitinimo ir paslaugų zonai bei 3 tūkst. kv. m – butams nuomai. Dviejų aukštų požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje iš viso bus 470 automobilių stovėjimo vietų ir didžiausia Estijoje uždara dviračių stovėjimo aikštelė, talpinanti 90 dviračių, taip pat dviračių plovimo ir remonto zona, dušo kabinos bei persirengimo patalpos.