Visos naujienos

Merko Ehitus statybos apimčių augimas 2018 m. I-ajame ketvirtyje viršijo lūkesčius

2018 m. I ketv. „Merko Ehitus“ pardavimų pajamos išaugo iki 80,3 mln. EUR dėl prieš tai buvusio statybos sutarčių portfelio. Grupės grynasis pelnas siekė 1,1 mln. EUR. Per pirmąjį ketvirtį „Merko“ įmonės pasirašė naujų statybos sutarčių 22 mln. EUR sumai, o garantuotų užsakymų portfelis siekė 292 mln. EUR.

„Atsižvelgiant į garantuotų užsakymų portfelio dydį ir šiuo metu įgyvendinamus stambesnius projektus, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais, Grupės pardavimo pajamų augimo buvo galima tikėtis,“ pasakojo AS „Merko Ehitus“ Valdybos pirmininkas Andres Trink. „Labiausiai pardavimo pajamos augo Latvijoje, o I ketv. statybos darbų, atliekamų už Estijos ribų, apimtys buvo didesnės negu Estijoje atliekamų statybos darbų apimtys.“

„I ketv. spaudimo didinti sąnaudų kainas ir ribotų statybos išteklių tendencijos tęsėsi nuo praeitų metų. Statybų sektoriaus vertės grandinėje rizika yra paskirstoma tarp šalių, kas taip pat turi įtakos generalinės rangos įmonėms ir galiausiai užsakovams. Nors lyginant su praeitų metų I ketv. statybos apimtys augo ir statybos paslaugų pelningumas padidėjo, nesame patenkinti bendrais mūsų statybos veiklos pagal sutartis rezultatais. Ir toliau siekiame didesnio projektų valdymo ir sąnaudų efektyvumo ir optimalaus rizikos ir pajamų santykio, tačiau ne statybos kokybės sąskaita. Vienas ketvirtis neturės didesnių pokyčių šioje srityje, tačiau vien tik statybos apimčių augimas nėra tikslas pats savaime,“ toliau pasakojo A. Trink.

I ketv. „Merko Ehitus“ pardavė 51 butą, o praeitais metais tuo pačiu laikotarpiu pardavė 141 butą. „Nors butų statybos veiklos dalis buvo mažesnė lyginant su 1 ketv. rezultatais, tai labiau yra susiję su techninėmis priežastimis:  pardavimai priklauso nuo momento, kada gaunamas leidimas naudotis pastatu, būtent nuo to momento galime pradėti perdavinėti butus pirkėjams. Pagal preliminarias sutartis parduotų butų skaičius išaugo ir šie butai bus parduoti ateinančiais ketvirčiais. Per pirmuosius tris metų mėnesius nematėme didelių pokyčių Estijos, Latvijos ir Lietuvos butų rinkoje.  Šiuo metu Baltijos šalyse ekonominė aplinka yra patikima, finansavimo sąlygos yra palankios, o perkamoji galia yra vis dar stabili. Dėl vartotojų paklausos statant butus daugiau dėmesio turi būti skiriama tinkamai parengtiems ir tvariems sprendiniams ir neatsiejamai gyvenamajai aplinkai. Didesnis efektyvumas ir racionalumas tvarkant statybos leidimus ir planavimo dokumentus padėtų padidinti butų statybos apimtis. I ketv. pradėjome įgyvendinti keturis naujus statybos projektus, kurių metu bus statoma daugiau negu 140 butų ir šiais metais planuojame pradėti įgyvendinti keletą naujų statybos projektų Vilniaus, Rygos ir Talino rinkoje,“ pasakojo A. Trink komentuodamas apie butų statybos rezultatus.

2018 m. I ketv. „Merko Ehitus“ paskelbtos pajamos siekė apie 80,3 mln. EUR (praeitais metais tuo pačiu laikotarpiu – 58,1 mln. EUR; +38 % augimas), EBIDTA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją) siekė 1,8 mln. EUR, pelnas prieš įtraukiant mokesčių sąnaudas siekė 1,3 mln. EUR, o grynasis pelnas siekė 1,1 mln. EUR. Per pirmuosius tris 2018 metų mėnesius grupė sudarė naujų sutarčių, kurių bendra vertė siekia 22,3 mln. EUR, įskaitant viešos erdvės centrinei aikštei Kuresarėje, Estijoje, sukūrimą ir papildomų darbų „Z-Towers“ komplekte Latvijoje atlikimą. 2018 m. kovo 31 d. „Merko Ehitus Group“ užtikrintas užsakymų portfelis siekė 291,9 mln. EUR.

Be kitų didelių I ketv. Estijoje vykdomų projektų, buvo statomas „T1 Mall of Tallinn“ prekybos centras, Maakri Kvartal, Öpiku Maja pastatas B, Noblessner gyvenamasis kvartalas, biuro pastatas adresu Pärnu mnt 22, plečiama Wendre gamykla, įrengiamos Kinijos Liaudies Respublikos ambasados gyvenamosios patalpos, statomas Tallink biurų pastatas, statoma Viimsi valstybinė gimnazija ir butai adresu Toom-Kuninga 21. Latvijoje didžiausi vykdomi projektai buvo „Akropole“ ir „Alfa“ prekybos centrai, „Z-Towers“ kompleksas ir Venspilio muzikos mokykla bei koncertų salė; Lietuvoje buvo vykdomi „Radisson Blu Hotel Lietuva“, „Neringa Hotel“, „Philip Morris“ gamyklos ir „Rinktines Urban“ ir „Basteja Life“ statybos projektai. Norvegijoje didžiausi I ketv. įgyvendinami projektai buvo biuro pastato adresu Akersgata 8, Oslas, renovacija ir perstatymas.