Visos naujienos

Merko Ehitus pardavimų pajamos ir pelnas ir toliau augo

III ketv. „Merko Ehitus“ grupės paskelbtos pajamos siekė 115 mln. EUR, o devynių mėnesių paskelbtos pajamos siekė 299 mln. EUR. III ketv. grupės grynasis pelnas padidėjo iki 5,6 mln. EUR, o devynių mėnesių grynasis pelnas siekė 12,3 mln. EUR. Šiai metais „Merko Ehitus“ pradėjo įgyvendinti devynis naujus gyvenamųjų rajonų plėtros projektus, kurie apima 840 butų, įskaitant 550 butus Vilniuje.

„Atsižvelgiant į per praėjusius keletą metų pasirašytų statybos sutarčių apimtis ir įgyvendinamus didelius statybos projektus, III ketv. ir pirmųjų devynių metų mėnesių grupės pajamų augimas atitinka lūkesčius. Baltijos šalių statybos rinkoje sąnaudų kainos ir toliau auga ir sunku rasti reikalingos darbo jėgos tam, kad darbai galėtų būti vykdomi pagal įtemptus statybos grafikus. Esant tokiai situacijai rinkoje, statybos apimčių augimas nėra tikslas pats savaime, jei dėl jo prastėja mūsų rizikos pobūdis. Svarbu dirbti pelningai“, teigė AS „Merko Ehitus“ Valdybos pirmininkas Andres Trink komentuodamas grupės rezultatus.

Naujų statybos sutarčių, kurias grupės įmonės sudarė per pirmuosius devynis mėnesius, apimtys yra mažesnės negu atliekamų darbų apimtys ir bendras užtikrintas užsakymų profilis mažėja jau keturis ketvirčius iš eilės. Panašu, kad tai taip pat turės įtakos grupės statybos apimtims ateityje. „Didelę įtaką statybos rinkai turi kainų augimas ir statybos pajėgumų trūkumas. Dėl to atidedamas naujų klientų statybos projektų įgyvendinimas, nes jų biudžetas yra nepakankamas ir jie negali prašyti didesnių kainų iš savo galutinių klientų“, pažymėjo Andres Trink. Per pirmuosius devynis 2018 metų mėnesius grupė pasirašė naujų sutarčių, kurių bendra vertė siekia 157,00 mln. EUR, įskaitant „Lidl“ logistikos centro Rygoje statybą, Quadrum“ biurų pastato ir dviejų mokyklų pastatų Vilniuje  ir  Kiini bei Harku pastočių Estijoje statybą. Nuo 2018 m. rugsėjo 30 d. „Merko Ehitus“ grupės užtikrintų užsakymų portfelis siekė 239,4 mln. EUR.

„Merko Ehitus“ ir toliau investuoja į butų plėtros sritį. Per devynis šių metų mėnesius grupė perdavė 255 naujus butus pirkėjams Baltijos šalyse ir pradėjo įgyvendinti devynis naujus plėtros projektus, kurie apima 840 butų, įskaitant 550 butus Vilniuje. Didžiausi projektai, kurie turėtų būtų išskirti, yra Uus-Veerenni ir Pikaliiva gyvenamųjų kvartalų projektai Taline bei „Vilneles slėnis“ ir „Rinktinės Urban“ projektai Vilniuje. Kadangi kai kurie projektai bus baigti 2020 m., šių butų pardavimas taip pat bus pripažintas kaip grupės rezultatas dar kitais metais. Daugiau informacijos apie tai galite rasti paspaudę čia.