Visos naujienos

Merko Ehitus pajamos ir grynasis pelnas didėjo tiek antrąjį metų ketvirtį, tiek ir pirmąjį pusmetį

Merko Ehitus antrojo metų ketvirčio pajamos buvo 86 mln. eurų, o grynasis pelnas – 6,4 mln. eurų. Pirmojo pusmečio pajamos išaugo 12 % iki 146 mln. eurų, o grynasis pelnas – 19 % iki 9,8 mln. eurų. Šiais metais Merko pardavė 150 butų ir pradėjo daugiau nei 800 butų statybą.

„Statybų sektoriui vis didesnę įtaką daro spartus medžiagų kainų kilimas ir su tiekimu susijusios problemos, dėl kurių išaugo rizika viršyti biudžetą ir vėluoti užbaigti objektų statybą. Norėčiau nuoširdžiai padėkoti mūsų įmonės darbuotojams ir partneriams, kuriems tenka dirbti itin sudėtingomis aplinkybėmis. Atsižvelgdami į dabartinę rinkos situaciją, galime būti patenkinti 6 mėnesių rezultatais. Grupės pajamos ir grynasis pelnas augo tiek antrąjį metų ketvirtį, tiek pirmąjį pusmetį. Šiemet pasirašomų naujų statybos sutarčių skaičius šiek tiek sumažėjo, tačiau mes ir toliau kūrėme naujus butų plėtros projektus, kurie dar nebuvo įtraukti į notarinių sutarčių portfelį“, – rezultatus komentavo Andresas Trinkas, AS Merko Ehitus valdybos pirmininkas.

„Grupės pajamų dalis, kurią sudaro butų plėtros segmentas, pirmąjį pusmetį sumažėjo dėl plėtros projektų užbaigimo datų. Šiais metais pirkėjams pristatėme beveik 150 butų ir pradėjome statyti daugiau nei 800 naujų butų, kurių dauguma bus baigti 2022 m. Statomų butų skaičius gerokai išaugo, o butų pardavimas vyksta pagal planą – dauguma baigtų statyti butų parduoti, o didelė dalis statomų butų jau rezervuoti pagal preliminarias pirkimo–pardavimo sutartis. Apskritai šiemet butų rinka Baltijos šalyse buvo aktyvi“, – sakė A. Trinkas. Didžiausi butų plėtros projektai yra „Noblessneri“, „Uus-Veerenni“, „Odra“, „Metsatuka“ ir „Lahekalda“ Taline, „Erminurme“ Tartu, „Viesturdārzs“ ir „Mežpilsēta“ Rygoje bei „Vilnelės skverai“ Vilniuje.

Antrąjį metų ketvirtį AS Merko Ehitus Eesti sudarė sutartį dėl 35 % tinklų statybos ir priežiūros bendrovės „Connecto Eesti AS“ akcijų įsigijimo, pagal kurią „Merko Ehitus Eesti“ elektros inžinerijos padalinys susijungs su „Connecto Eesti AS“. „Matome, kad toliau investuojama į energetikos ir ryšių infrastruktūrą ir „Connecto“ turi gerų perspektyvų šioje srityje“, – pridūrė A. Trinkas.

Antrąjį 2021 m. ketvirtį Merko sudarė naujų sutarčių už 38 mln. eurų, iš kurių dvi didžiausios yra šios: sutartis dėl Estijos Respublikos pietryčiuose esančios sausumos sienos 4–6 ruožų infrastruktūros projektavimo ir statybos bei sutartis dėl Šv. Jono mokyklos Taline statybos darbų. Antrojo metų ketvirčio pabaigoje grupės patvirtintų užsakymų portfelio vertė siekė 250 mln. eurų.

Antrąjį metų ketvirtį stambiausi darbai Estijoje buvo trečiasis Šiaurės Estijos medicinos centro „Mustamäe“ komplekso statybos etapas, Talino muzikos ir baleto mokykla, „Liivalaia“ verslo ir gyvenamųjų namų komplekso statyba ir Estijos Respublikos pietryčiuose esančios sausumos sienos ruožų infrastruktūros statyba. Latvijoje dirbome prie „Orkla“ vaflių ir sausainių gamyklos, NATO objektų Ādaži ir Kauguri miesto parko bei jaunimo namų. Lietuvoje statėme vėjo jėgainių parkus, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatą, NATO kareivines ir „Continental Automotive“ gamybos pastatą.

Įmonių grupę AS „Merko Ehitus“ (group.merko.ee) sudaro AS „Merko Ehitus Eesti“ Estijoje, SIA „Merks“ Latvijoje, UAB „Merko Statyba“ Lietuvoje ir „Peritus Entreprenør AS“ Norvegijoje. Be statybų generalinės rangos paslaugų teikimo, kita svarbi grupės veiklos sritis yra daugiabučių namų statyba. 2020 m. pabaigoje grupėje dirbo 666 žmonės; pardavimo pajamos 2020 m. buvo 316 mln. EUR.