Visos naujienos

2015 m. Merko Ehitus pardavimų pajamos gautos iš augimo užsienio rinkose ir nekilnojamojo turto plėtros

2015 m. IV ketv. „Merko Ehitus“ nurodė 66 mln. EUR pajamų, o 12 mėnesių pajamos siekė 251 EUR, taigi, lyginant su 2014 m. padėtis nepakito. 2015 m. IV ketv. grupė gavo 4,4 mln. EUR grynojo pelno, kai tuo tarpu visų metų pelnas siekė 10 mln. EUR. Pelnas neatskaičius mokesčių siekė 11,7 mln. EUR. Sumažėjusį sutarčių dėl infrastruktūros su Vyriausybe skaičių kompensavo privataus sektoriaus užsakymai dėl statybos ir nekilnojamojo turto plėtros projektų. Už Estijos ribų gautų pajamų dalis išaugo 38 proc., o pajamos iš nekilnojamo turto plėtros padidėjo 28 proc. „Merko Ehitus“ Valdyba siūlo išmokėti akcininkams 90 proc. praėjusių metų pelno dividendais, kurie siektų 0,51 EUR už akciją.
„Atsižvelgiant į Baltijos šalių statybos rinkos nuosmukį, grupės metinius rezultatus ir ypač IV ketv. pelną, mūsų lūkesčiai buvo net šiek tiek viršyti. Pardavimo pajamų ir pelno Lietuvoje padidėjimas buvo teigiamas. Nekilnojamojo turto plėtros sektoriaus rezultatai taip pat gali būti laikomi patenkinamais. Atsižvelgiant į tai, kad sutarčių su Vyriausybe sumažėjo, užsakymų iš viešojo sektoriaus dalis sumažėjo 20 proc. ir toliau didžiausią dėmesį skiriame kompleksiškų projektavimo ir statybos projektų paslaugų siūlymui privataus sektoriaus klientams, įskaitant tarptautines bendroves. Praėjusiais metais padidėjo gautų užsakymų skaičius, ypač Estijoje, kur paskutinį metų ketvirtį vykdėme dėmesio vertus užsakymus. Latvijoje nesugebėjome sudaryti tiek sutarčių kiek vykdėme pastaraisiais metais, tačiau ir toliau aktyviai veikiame Latvijos rinkoje“, teigė Andres Trink, AS „Merko Ehitus“ Valdybos pirmininkas.
„Statybos užsakymų apimtis akivaizdžiai sumažėjo inžinerinės statybos srityje, todėl sumažinome savo darbuotojų, dirbančių išorinių tinklų srityje, skaičių. Tačiau bendras grupės darbuotojų skaičius padidėjo, ypač Lietuvoje. Išlaikyti praeitų metų pardavimo pajamų lygį padėjo ir pajamos iš generalinės rangos ir butų plėtros. Pardavimo pajamos iš nekilnojamojo turto plėtros sektoriaus išaugo 54 proc. ir sudaro 28 proc. grupės pardavimo pajamų. 2015 m. į naujus ir šiuo metu įgyvendinamus plėtros projektus investavome 42 mln. EUR ir 2016 m. investicijas tęsime“, papildomai pažymėjo A. Trink.

Vis rezultatai pateikiami Merko ataskaitoje.

UAB Merko statyba 2015 metų apyvarta 28 mln EUR, 2015 4 ketvirtį užbaigti objektai:

Lietuvos-Švedijos elektros jungties NORDBALT keitiklių pastotės Klaipėdoje statyba (užsakovas ABB AB),
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje sporto salės pastato statyba (užsakovas Všį „Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje“),
Šilutės vėjo jėgainių parko pamatų įrengimo darbai (užsakovas General Electric International)
Uždaro tipo teniso kortų aikštelės Vilniuje statyba (užsakovas UAB „Baltic Petroleum“)
Fzikų g. gyvenamųjų namų 1 etapas
Kražių gyvenamųjų namų projektas
Merko būstas 2015 4 ketvirtį investavo virš 5 mln EUR į naujų NT projektų įsigijimą.