Visos naujienos

Į paskutinius vėjo jėgainės pamatus „Šilalė II“ projekte įmūryta simbolinė laiko kapsulė

Šią savaitę užbaigti vieni svarbiausių darbų didžiausio Baltijos šalyse vėjo energijos gamintojo „Enefit Green“ vystomame vėjo jėgainių parke „Šilalė II“ – kertinis akmuo įmūrytas jau į paskutinius vėjo jėgainės pamatus. Netrukus prasidės 12 turbinų surinkimo darbai, o žalioji energija šiame 60 mln. eurų investicijų pareikalausiančiame 43 megavatų (MW) galios vėjo jėgainių parke, planuojama, bus pradėta gaminti jau per artimiausius keturis mėnesius. UAB Merko statyba „Šilalė II“ projekte buvo atsakinga ir už projekto parengimą, ir už rangos darbus. 

Kaip pabrėžia „Enefit Green“ valdybos pirmininkas Aavo Kärmas, „Šilalė II“ savo veiklą pradės anksčiausiai iš visų keturių dabar įmonės vystomų vėjo jėgainių parkų: dar po vieną projektą vystoma Suomijoje, Estijoje ir Lietuvoje. Toks postūmis į žaliąją energiją tampa itin svarbiu dabartiniame kontekste.

„Europai susiduriant su energetikos krize, kritiškai svarbu kuo greičiau į rinką įtraukti iš atsinaujinančių energijos išteklių pagamintą elektros energiją – tai užtikrinti gali būtent naujų vėjo ir saulės jėgainių parkų vystymas. Itin svarbu, kad ilgametės atsinaujinančios energijos gamintojos „Enefit Green“ projekte „Šilalė II“ elektros energija bus pradėta gaminti jau šių metų pabaigoje, Lietuvoje šiuo metu vystomas dar vienas naujas vėjo jėgainių parko projektas ir sprendžiama dar dėl vieno investicinio pasiūlymo“, – teigia A. Kärmas.

„Vėjo jėgainių parkų statyba tampa viena iš rinkos padiktuotų bendrovės MERKO veiklos krypčių. Sėkmingai – laiku, kokybiškai – jau esame realizavę ne vieną tokį projektą. Užsakovai vertina šią mūsų patirtį, leidžiančią priimti geriausius sprendimus, mūsų žinias bei patikimumą, nes statant vėjo jėgaines darbų kokybė ir jų atlikimo laikas yra labai svarbu“, – sakė Saulius Putrimas, UAB Merko statyba generalinis direktorius.

Pasak pašnekovo, vienas didžiausių iššūkių statant vėjo jėgainių parkus – suvaldyti procesą, kad statybos darbai būtų baigti numatytais terminais, kad būtų galima laiku pradėti montuoti vėjo jėgaines. Matant, kaip auga vėjo jėgainių statybos poreikis ir įvertinus, kad ateityje siekiant užtikrinti elektros tiekimą iš atsinaujinančių šaltinių jų tik daugės, bendrovėje buvo suburta profesionalų komanda, kurios pagrindinė veikla – rengti bei įgyvendinti vėjo jėgainių parko projektus. Taip pat plečiama betonavimo specialistų grupė, sukaupusi daug patirties ir liejant vėjo jėgainių pamatus.

Praėjusių metų rugsėjį pradėtame vystyti vėjo jėgainių parke „Šilalė II“ šiuo metu visiškai paklota 11 iš 12 turbinų pamatų, paruošti pagrindai kranams, kurie jau artimiausiu bus atgabenti į statybų aikštelę. Kranai bus naudojami 200 metrų aukščio vėjo turbinų surinkimo darbams – turbinų bokštai ir mentės taip pat jau artimiausiu metu pasieks „Šilalė II“ statybų aikštelę.

Planuojama, kad žalioji energija šiame vėjo jėgainių parke bus pradėta gaminti jau lapkričio mėnesį. Atlikus kelis mėnesius truksiančius sistemos testavimo ir koregavimo darbus, projektą ketinama užbaigti iki 2023 metų vasario mėnesio.

Iš viso vėjo jėgainių parke „Šilalė II“ bus pastatyta 12 vėjo turbinų, kurių kiekvienos vardinė galia sieks 3,6 MW. Kiekvienais metais šiame vėjo jėgainių parke planuojama pagaminti 160 gigavatvalandžių (GWh) žaliosios elektros energijos.