Visos naujienos

Daugiau nei 1100 butų stato Merko Baltijos šalyse

2019 m. III ketv. „Merko Ehitus“ paskelbtos pajamos siekė 73 mln. EUR, o 2019 m. pirmųjų devynių mėnesių paskelbtos pajamos siekė 228 mln. EUR. 2019 m. III ketv. grupės grynasis pelnas siekė 2,5 mln. EUR, o devynių mėnesių grynasis pelnas siekė 7 mln. EUR. Grupės pajamos sumažėjo dėl paskutinius dvejus metus įgyvendinamų didelių statybos projektų, ne tokių aktyvių statybos rinkų ir didesnio susikoncentravimo į gyvenamųjų namų statybą. Šiais metais „Merko“ investavo 83 mln. EUR į nekilnojamojo turto plėtros verslo segmentą ir daugiau negu 1 100 butų yra statoma Taline, Rygoje ir Vilniuje.

„Merko Ehitus“ pajamos sumažėjo 24 proc. lyginant su praėjusiais metais: lyginant pagal šalis, pajamos sumažėjo Estijoje ir Latvijoje, o pajamos Norvegijoje reikšmingai padidėjo; Lietuvoje pajamų lygis išliko toks pats kaip ir praėjusiais metais. „Grupės pajamos sumažėjo dėl didelių paskutinius dvejus metus Latvijoje ir Estijoje vykdomų statybos projektų ir statybos rinkos „atvėsimo“. Atsižvelgiant į užtikrintų užsakymų portfelio mažėjimo tendenciją paskutinius pusantrų metų, šiais metais apimčių sumažėjimo buvo tikėtasi. Tačiau rezultatai civilinės inžinerijos paslaugų srityje neatitiko vadovybės lūkesčių šiais metais. Pasirinkome aiškesnę butų plėtros ir pagrindinių rangos paslaugų teikimo projektų statybos srityje kryptį, kai grupės patronuojamosios įmonės turi konkurencinių pranašumų, pavyzdžiui, inžinerinės ir techninės žinios, statybiniai ir finansiniai pajėgumai ir ilgalaikiai bendradarbiavimu grindžiami santykiai. Viešojo ir privačiojo sektoriaus (VPS) projektai taip pat lieka ta sritimi, į kurią grupė yra sutelkusi savo išteklius, o didžiausias rinkos aktyvumas šioje srityje Lietuvoje yra jaučiamas iki šiol“, teigė AS „Merko Ehitus“ valdybos pirmininkas Andres Trink.

„Baltijos šalyse statybos užsakymų rinkoje pastebima mažėjimo tendencija dėl pokyčių ekonomikoje ir nekilnojamojo turto rinkoje, didėjančio bankų atsargumo, kai tenka rinktis kokius klientus ir projektus finansuoti ir paskolų maržų padidėjimo. Viešojo sektoriaus užsakymai nekompensuoja privataus sektoriaus klientų aktyvumo sumažėjimo. Dėl dabartinių rinkos sąlygų generaliniai rangovai  yra priversti vis labiau konkuruoti ir patirti vis daugiau spaudimo mažinti kainas. Kada nors mažėjantis statybos veiklos aktyvumas gali reikšti, jog bus daromos nuolaidos dėl sąnaudų kainų, tačiau kol kas situacija dar nėra tokia“, papildomai nurodė Andres Trink kalbėdamas apie statybos rinką.

2019 m. III  ketv. „Merko Ehitus“ pajamos buvo 73 mln. EUR, o devynių mėnesių pajamos siekė 228 mln. EUR, kas rodo 24 proc. sumažėjimą lyginant su ankstesniais metais. 2019 m. III ketv. pelnas neatskaičius mokesčių buvo 2,8 mln. EUR, o šių metų pirmų devynių mėnesių pelnas neatskaičius mokesčių buvo 7 mln. EUR.

2019 m. „Merko Ehitus“ investavo 83 mln. EUR į nekilnojamojo turto plėtros verslo segmentą, iš kurių beveik 65 mln. EUR suma buvo investuota į butų statybą ir beveik 19 mln. EUR suma buvo investuota į naujos žemės plėtrai įsigijimą Lietuvoje ir Estijoje siekiant užtikrinti plėtros galimybes artimiausiais metais. Šiuo metu Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje grupė turi daugiau kaip 1 100 statomų butų. „Butų pardavimas ir išankstinis pardavimas vyksta pagal planą. Matome, kad naujų butų rinkų aktyvumas išliko tokio paties lygio Taline ir Vilniuje, o Rygoje bendras aktyvumas tebėra mažesnis. Investicijos padidins pelningumo rezultatus, nes šių metų IV ketv. bus parduodami butai, o dar daugiau būtų bus parduodama kitais metais“, pasakojo Andres Trink.

Daugiau informacijos rasite paspaudę čia.