Visos naujienos

Būsimo Kauno apskrities policijos pastato statybos pradžią žymi pamatuose užkasta kapsulė

Šiandien, birželio 30 d., simbolinės kapsulės užkasimu oficialiai prasidėjo naujo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato statybos darbai. Kapsulę užkasė būsimo pastato šeimininkai: Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Kauno apskrities policijai vadovaujantis Elanas Jablonskas, taip pat Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis bei projekto vystytojo – UAB Merko statyba – generalinis direktorius Saulius Putrimas. Naujasis pastatas iškils Radvilėnų plente, o numatoma darbų pabaiga – 2022 metų pradžia.

„Įgyvendinus šį projektą, pagerės darbo sąlygos ne tik mūsų pareigūnams, bet ir komisariate apsilankantiems kauniečiams bei miesto svečiams. Funkcionalumas, modernios bei erdvios patalpos piliečiams aptarnauti – tokie mūsų lūkesčiai šiam pastatui, kuriame, kaip numatyta, greičiausiai įsikurs net trys šiuo metu skirtingose Kauno miesto vietose įsikūrę policijos komisariatai“, – teigia Lietuvos policijos generalinis komisaras R. Požėla. Renginio metu jam antrino ir laikinasis Kauno apskrities policijos vadovas. „Visi kartu dedame daug jėgų ir pastangų tam, kad čia dirbti būtų malonu kiekvienam kolegai, o užsukusiam gyventojui liktų tik pats geriausias vaizdas, įvaizdis ir jausmas iš jį aptarnaujančio policijos pareigūno. Akivaizdu, šis pastatas bus ne tik mūsų policijos bendruomenei, šis pastatas bus mūsų visai Kauno bendruomenei – neabejoju čia vietos užteks kiekvienam“, – darbo sąlygomis, kurios netolimoje ateityje laukia Kauno pareigūnų, džiaugėsi E. Jablonskas.

 
Projektas – partnerystės pavyzdys

„Šis projektas – puikus viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės pavyzdys – nuo idėjos atsiradimo per trejus metus čia iškils naujas pastatas, kuriuo užsakovas – Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas – galės pilnai naudotis, visiškai nesirūpindamas jo priežiūra. Tuo pasirūpinsime mes. Labai džiaugiuosi, kad Lietuvos policija buvo viena pirmųjų valstybės institucijų, aktyviai ir profesionaliai įgyvendinanti viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektus, ir kad mes jau matome pirmuosius bendradarbiavimo rezultatus – pastatas sėkmingai suprojektuotas, prasideda statybos darbai”, – kalbėjo Saulius Putrimas, projektą realizuojančios bendrovės Merko statyba generalinis direktorius.

Viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės (VPSP)  esmė – UAB Merko statyba suprojektuoja, pastato, ir po to 12 metų prižiūri bei eksploatuoja pastatą, už tai gaudama metinį mokėjimą. O pastato naudotojui – Kauno apskrities VPK nereikės rūpintis pastato priežiūra – visą savo dėmesį policijos pareigūnai galės skirti savo tiesioginiam darbui.

Vienas pirmųjų Lietuvoje energinio naudingumo A++ klasės administracinių pastatų

Pagal architekto Sigito Kuncevičiaus parengtą projektą netrukus Radvilėnų plente iškils keturių aukštų administracinis pastatas bei vienaukštis ūkinis statinys ir stoginė automobiliams, bendras pastatų plotas – beveik 6400 kv. metrų. Teritorijoje bus įrengta ir erdvi automobilių statymo aikštelė.

Kaip jau minėta, tai bus vienas pirmųjų Lietuvoje energinio naudingumo A++ klasės administracinių pastatų t.y. beveik visa pastato eksploatacijai reikalinga energija bus gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ir geoterminės energijos. Ant pastato stogų bus įrengtos saulės jėgainės, generuojančios energiją, kurios  visiškai užteks aprūpinti pastatą reikalinga elektros energija šildymui ir vėsinimui. Moderni šildymo vėsinimo, vėdinimo  sistema sukurs kokybišką mikroklimatą ir užtikrins komfortiškas darbo sąlygas. Planuojama, kad pastato šildymo ir vėsinimo kaštai per metus sieks 0 eurų.

Už infrastruktūros sukūrimą (taip pat ir finansavimo užtikrinimą), jos priežiūrą bei paslaugų teikimą per visą sutarties laikotarpį UAB Merko statyba bus sumokėta 23,5 mln. eurų nominalia verte. Bendrovė  į projektą investuos 13,5 mln. eurų.

Pastatas suprojektuotas naudojant informacinį pastato modeliavimą (Building Information Modeling  – BIM), kuris  leidžia efektyviai statyti ir vėliau prižiūrėti pastatą.

Naujuose pastatuose dirbs 430 darbuotojų, čia įsikurs 3 policijos komisariatai, dalis administravimo padalinių, kriminalistinių tyrimų padalinys ir kt.

Pirmasis MERKO statomas pastatas Kaune

„Per daugiau nei 20 metų istoriją sukaupėme daug patirties, pastatėme daugybę biurų, viešbučių, prekybos centrų, gyvenamųjų namų. Esame jau įgyvendinę ir ne vieną VPSP projektą. Visą šią patirtį ir panaudosime statydami naująjį Kauno VPK pastatą. Beje, projektuodami jį rėmėmės ne tik savo sukaupta, bet ir kitų naujausių šalyje komisariatų statybos bei eksploatacijos patirtimi“, – sakė S. Putrimas.

Pasak pašnekovo, kokybės kartelę itin aukštai užkelia ne tik būsimo pastato svarba, bet ir faktas, kad tai – pirmasis UAB Merko statyba statomas objektas Kaune. Pasak S. Putrimo, labai tikimasi, kad naujasis VPK pastatas pateisins miesto lūkesčius, kad statinys darniai įsikomponuos į aplinką, ir kad tai bus pirmasis, bet tikrai ne paskutinis UAB Merko statyba projektas Kaune.