Visos naujienos

Pasirašyta nauja VPSP sutartis

2019 m. sausio 17 d., sėkmingai įgyvendinus atranką valdžios ir privataus subjektų partnerystės  (VPSP) projekte „Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato Kaune, Radvilėnų pl. 1, projektavimas, statyba ir paslaugų teikimas”, UAB Merko statyba pasirašė sutartį su Policijos departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatų projektavimo, statybos ir paslaugų teikimo.

Pagal šį VPSP projektą Kaune bus pastatyti ir įrengti nauji Kauno apskrities policijos komisariato bendro virš 6300 m2 ploto pastatai, kurie  atitiks A++ energetinio efektyvumo klasę, bei kita infrastruktūra. Projekto partnerystės sutarties laikotarpis – penkiolika metų. Projektavimas ir statyba  truks trejus metus, paslaugų teikimas – dvylika metų. Planuojama, kad Kauno gyventojams bei policijos darbuotojams naujos patalpos bus atidarytos 2021 m. pabaigoje – 2022 m. pradžioje.
Už infrastruktūros sukūrimą (įskaitant finansavimo užtikrinimą), jos priežiūrą ir paslaugų teikimą per visą sutarties laikotarpį privačiam subjektui bus sumokėta 23,5 mln. eurų nominalia verte.  Į naują pastatą planuojama perkelti 3 policijos komisariatus, dalį administravimo padalinių, kriminalistinių tyrimų padalinį ir kt.

„Džiaugiamės pasirašyta sutartimi. Šis ilgalaikis projektas apims projektavimą, statybą ir naujo pastato priežiūrą, todėl mums tai yra puiki galimybė panaudoti per dvidešimt metų rinkoje sukauptą patirtį bei žinias. Laukia malonus iššūkis –valstybė iškėlė tikslą nuo šių metų sausio 1 d. dienos visus pastatus projektuoti ir statyti A++ energines klasės, t.y. beveik nenaudojančius energijos, ir šis pastatas bus vienas pirmųjų tokių Lietuvoje, –sakė UAB Merko statyba generalinis direktorius Saulius Putrimas. –Naudodamasis proga noriu padėkoti konkurso organizatoriams ir komisijai už profesionalumą, konstruktyvias derybas. Buvo akivaizdu, kad užsakovas aiškiai žinojo, ko nori, ir esame tikri, paversime šią jų viziją realybe. Dėkojame už pasitikėjimą, kimbame į darbus“.

Pasak atliekančio policijos generalinio komisaro funkcijas Rimanto Bobino, įgyvendinus šį projektą policijos darbuotojai dirbs ir paslaugas gyventojams teiks moderniose ir tinkamai pritaikytose patalpose; bus efektyviau naudojamos policijai skiriamos lėšos, apie 30 proc. sumažės bendras minėtų policijos įstaigų naudojamas pastatų plotas.

Šiuo metu Kauno apskr. VPK veiklą vykdo dvidešimtyje pastatų, kurių bendras plotas 22,7 tūkst. kv. metrų, iš kurių dalis yra nuomojama. Preliminariais skaičiavimais, įgyvendinus projektą, metinės veiklos išlaidos Kauno apskr. VPK būtų beveik 200 tūkst. eurų mažesnės.