Visos naujienos

MERKO pasirašė sutartį dėl vėjo jėgainių parko statybos Šilalės rajone

Enefit Green“ Šilalė I vėjo jėgainių parkas Lietuvoje

UAB Merko statyba pasirašė sutartį dėl vėjo jėgainių parko Šilalės rajone statybos su UAB „Šilalės vėjas“, priklausančia kompanijos „Enefit“ atsinaujinančios energijos įmonei „Enefit Green“. Sutarties vertė – daugiau kaip 15 mln. eurų. Numatyta pastatyti dvylika vėjo jėgainių.

„Enefit Green“ valdybos narys Linas Sabaliauskas pastebi, jog naujo vėjo jėgainių parko statybos Lietuvoje yra dar vienas žingsnis didinant atsinaujinančios elektros energijos gamybą.

„Enefit Green“ kiekvieną dieną dirba tam, kad elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių šaltinių ateityje visiškai patenkintų vartotojų lūkesčius. Žaliosios energijos naudojimas žemės ūkyje, transporto priemonėse, galiausiai – namuose yra lengviausias kelias siekiant sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Džiaugiamės, kad pasirašėme sutartį su UAB Merko statyba, kurios profesionalų komanda statys „Šilalės II“ vėjo jėgainių parką “, – kabėjo L. Sabaliauskas.

Pasirašyta sutartis su Merko statyba ir dėl projektavimo, ir dėl rangos darbų – tai reiškia, kad bendrovė bus atsakinga ir už projekto parengimą, ir už rangos darbus.  Projektavimas prasidės rugpjūčio mėnesį, rangos darbų planuojama imtis rugsėjo viduryje.

UAB Merko statyba rangos darbai šiame projekte neapsiribos tik pamatų dvylikai vėjo jėgainių išliejimu. Bendrovė statys pastotes energijos perdavimui (transformatoriaus galia 60 Mw), ties kelius (bendras jų ilgis bus apie 8 km), klos 30 Kv kabelines trasas (viso apie 36 km). Visi statybos darbai turi būti baigti 2023 metų pirmą ketvirtį.

„Vėjo jėgainių parkų statyba tampa viena iš rinkos padiktuotų bendrovės MERKO veiklos krypčių. Sėkmingai – laiku, kokybiškai – jau esame realizavę ne vieną tokį projektą. Užsakovai vertina šią mūsų patirtį, leidžiančią priimti geriausius sprendimus, mūsų žinias bei patikimumą, nes statant vėjo jėgaines darbų kokybė ir jų atlikimo laikas yra labai svarbu“, – sakė Saulius Putrimas, UAB Merko statyba generalinis direktorius.

Pasak pašnekovo, vienas didžiausių iššūkių statant vėjo jėgainių parkus – suvaldyti procesą, kad statybos darbai būtų baigti numatytais terminais, kad būtų galima laiku pradėti montuoti vėjo jėgaines. Matant, kaip auga vėjo jėgainių statybos poreikis ir įvertinus, kad ateityje siekiant užtikrinti elektros tiekimą iš atsinaujinančių šaltinių jų tik daugės, bendrovėje buvo suburta profesionalų komanda, kurios pagrindinė veikla – rengti bei įgyvendinti vėjo jėgainių parko projektus. Taip pat plečiama betonavimo specialistų grupė, sukaupusi daug patirties ir liejant vėjo jėgainių pamatus.

UAB Merko statyba 2015 metais pastatė pirmąjį vėjo jėgainių parką. Šilalės rajone statomas parkas bus jau šeštasis bendrovės darbų sąraše.

Apie „Enefit Green“

Atsinaujinančios energijos bendrovė „Enefit Green“, priklausanti „Enefit Group“, valdo 22 vėjo jėgainių parkus, 38 saulės elektrines, 4 kogeneracinės jėgaines, granulių gamyklą bei  hidroelektrinę keturiose šalyse: Estijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje.

Apie MERKO grupę

AS Merko Ehitus  – didžiausia listinguojama statybos įmonė Baltijos šalyse.  Nuo 1997 m. AS Merko Ehitus akcijos kotiruojamos Nasdaq OMX Baltijos  vertybinių popierių biržoje. Įmonės konsoliduota apyvarta 2020 metais buvo 316  mln. eurų, grupėje dirbo 666 darbuotojai. UAB Merko statyba ir UAB Merko būstas atstovauja Lietuvoje AS Merko Ehitus.