Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos „Už darnią plėtrą” konkurse MERKO projektai pelnė net 2 apdovanojimus.
Iškilmingoje ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2021 metų NT projektai Lietuvoje. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija ( LNTPA ) ir Darnios plėtros akademija jau 14 metus organizuoja lietuviškaisiais NT Oskarais vadinamą konkursą „Už darnią plėtrą“.
„Už darnią plėtrą“ konkurse „Vilnelės slėnis” pripažintas geriausiu gyvenamuoju projektu Lietuvoje. MERKO pastatyta ir iki šiol prižiūrima bei administruojama Balsių mokykla gavo išskirtinį Auksinį konkurso apdovanojimą – geriausias iš geriausiųjų NT projektų nuo 2007 iki 2020 metų. Pirmą kartą organizuojamuose rinkimuose buvo renkami objektai ir bendrovės, kurie ne tik laimėjo pagrindinį konkurso „Už darnią plėtrą“ prizą, bet ir per savo gyvavimo laikotarpį pelnytai išsaugojo aukštos objekto priežiūros kokybės standartus.
„Vilnelės slėnis“ (projekto autoriai – UAB „Vilniaus architektūros studija“) buvo vienas pirmųjų projektų, kurio statybos davė impulsą Markučių teritorijos atgimimui ir augimui. „Kai pradėjome vystyti projektą, tikėjome, kad šioje miesto dalyje augs šiuolaikinio ir kokybiško gyvenamojo būsto poreikis. Šiandien rajono veidas pasikeitė neatpažįstamai, ši Vilniaus vieta jau tapo gyva miesto dalimi – rekonstruota Manufaktūrų gatvė, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, atsirado naujos sporto bei laisvalaikio erdvės. Džiaugiamės matydami, kaip prie Vilnelės upės ir Belmonto miškų įsikūrusi teritorija tampa patraukliu rajonu gyventi“, – teigia UAB Merko statyba generalinis direktorius Saulius Putrimas.
Sigito Kuncevičiaus suprojektuota Balsių mokykla – vienas pirmųjų sėkmingai įgyvendintų viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės (VPSP, angliškai – Private and Public Partnership) pavyzdžių Lietuvoje. Pagal partnerystės sutartį bendrovė pasirūpino ir visa mokyklos įranga, pradedant suolais, lentomis, baigiant indais technologijų pamokoms skirtoje virtuvėje. Ji prižiūrės mokyklą iki 2035 metų, o paskui neatlygintinai perduos savivaldybei. „Mokykla iki šiol stebina užsukančius svečius, kuriems sunku patikėti, kad taip atrodo patalpos, kuriose kasdien mokosi, bėgioja, žaidžia beveik tūkstantis vaikų“, – sakė S. Putrimas.
LNTPA vadovas ir konkurso „Už darnią plėtrą“ komisijos pirmininkas Mindaugas Statulevičius, vertindamas šių metų konkurse dalyvaujančius projektus, pasidžiaugė, kad konkurencinė pažanga ir darnios plėtros būtinybė tampa daugelio Lietuvos NT vystytojų veiklos kasdienybe: “Džiugina plėtotojų sau keliami kokybiniai iššūkiai ir sėkmingi jų įgyvendinimai. Belieka tikėti, kad šios tendencijos įgaus tik dar didesnį pagreitį tvarios NT plėtros kontekste. Daugelis dalyvių – labai rimti projektai, pademonstravę proveržį ir atsparumą verslo aplinkos iššūkiams 2020-2021 m. “, – kalba LNTPA prezidentas.
Konkurso dalyvius vertino 9 narių komisiją, kurią sudarė atstovai iš Lietuvos statybininkų asociacijos, bankų, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Aplinkos ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos ir žiniasklaidos