Visos naujienos

Devynių mėnesių Merko Ehitus grynasis pelnas viršijo 15 mln. eurų

Trečiojo ketvirčio Merko Ehitus pajamos buvo 81 mln. eurų, o grynasis pelnas per tą patį laikotarpį – 5,5 mln. eurų. 2021 m. pirmųjų devynių mėnesių pajamos išaugo 8 % iki 227 mln. EUR, o grynasis pelnas – 17 %, iki daugiau kaip 15 mln. EUR. Šiais metais trijose Baltijos šalyse Merko pradėjo daugiau nei 1300 butų statybas, kurios bus baigtos per ateinančius dvejus metus.

AS Merko Ehitus valdybos pirmininkas Andres Trink sako: „Situacija bendroje statybos rangos rinkoje ir toliau yra itin sudėtinga dėl pasaulinės tiekimo grandinės problemų. Be to, šoktelėjo medžiagų kainos ir labai trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Rizika laiku užbaigti projektus neviršijant biudžeto šiandien yra gana didelė ir, deja, matome, kad kai kuriose objektuose ji taip pat jaučiama. Rinkoje mažėja naujų projektų ir realių užsakymų, nes užsakovams nepavyksta prisitaikyti prie pokyčių ir didesnių kainų statybų rinkoje. Šios problemos lengviau įveikiamos daugiabučių plėtros sektoriuje, kur mes geriau kontroliuojame plėtros ir statybos procesą.“

„Daugiabučių statybos dalis grupės devynių mėnesių pajamose, kaip ir tikėtasi, yra mažesnė dėl projektų užbaigimo ir pristatymo pirkėjams laiko. Iš anksto parduotų butų perdavimas pirkėjams tęsiasi ir ateinančiais ketvirčiais, o tai taip pat atsispindi grupės finansiniuose rezultatuose. Naujų butų pardavimas vyksta pagal planą – didžioji dalis baigtų statyti butų jau parduota, o didelė dalis statomų butų rezervuota pagal preliminarias pirkimo–pardavimo sutartis.“

Per pirmuosius devynis 2021 m. mėnesius Merko pirkėjams perdavė 197 butus ir 7 komercines patalpas bei pradėjo 1300 butų statybas, kurias numatoma baigti 2022 ir 2023 m. Didžiausi gyvenamųjų namų projektai yra Noblessneri, Uus-Veerenni, Odra, Metsatuka ir Lahekalda (Talinas); Erminurme (Tartu), Viesturdārzs ir Mežpilsēta (Ryga) ir Vilnelės Skverai (Vilnius).

Atsižvelgdami į per pastaruosius kelerius metus statybų ir nekilnojamojo turto rinkoje įvykusius pokyčius, galime teigti, kad grupės įmonės sparčiai prisitaikė ir devynių mėnesių rezultatais galime būti patenkinti. Mums pavyko išlaikyti ir net padidinti pelningumą, nepaisant tiekimo grandinės problemų ir išaugusių žaliavų kainų. Mūsų didesnis strateginis dėmesys gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto plėtrai kol kas taip pat pasiteisina. Norėčiau padėkoti mūsų įmonės darbuotojams ir visiems partneriams, kurie susiduria su itin įtempta situacija,“ – sako A. Trink. Deja, situacija dėl koronaviruso Baltijos šalyse yra sudėtinga, todėl turime būti pasirengę, kad didelis sergamumas ir apribojimai artimiausiais mėnesiais sudarys naujų kliūčių normaliai statybų ir nekilnojamojo turto plėtros procesų eigai.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje Merko grupės garantuotų užsakymų likutis išaugo iki 314 mln. eurų. 2021 m. III ketvirtį Merko sudarė naujų sutarčių už 138 mln. eurų, iš kurių didžiausios buvo sutartys dėl biurų pastatų Elemental Skanste ir verslo centro Gustavs statybos Rygoje bei vėjo jėgainių parko infrastruktūros statybos Akmenės ir Šilalės rajonuose.

Trečiąjį ketvirtį Merko Estijoje vykdė Šiaurės Estijos medicinos centro Mustamäe medicinos miestelio trečiojo plėtros etapo statybas, statė Talino muzikos ir baleto mokyklą, Liivalaia verslo ir gyvenamųjų namų kompleksą ir Estijos Respublikos pietrytinės sausumos sienos infrastruktūros segmentus. Latvijoje darbai buvo vykdomi „Orkla“ vaflių ir sausainių gamykloje bei NATO objektuose Ādažuose, Kaugurių miesto parke ir jaunimo namuose. Lietuvoje buvo statoma kelių vėjo jėgainių parkų infrastruktūra, Kauno rajono policijos komisariato pastatas ir „Continental Automotive“ gamybos pastatas, rekonstruotos NATO kareivinės Kaune.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

Apie MERKO grupę

AS Merko Ehitus  – didžiausia listinguojama statybos įmonė Baltijos šalyse. Nuo 1997 m. AS Merko Ehitus akcijos kotiruojamos Nasdaq OMX Baltijos  vertybinių popierių biržoje. Įmonės konsoliduota apyvarta 2020 metais buvo 316  mln. eurų, grupėje dirbo 666 darbuotojai. UAB Merko statyba ir UAB Merko būstas atstovauja Lietuvoje AS Merko Ehitus.